Firma Rehberi Firma Rehberi
Üye girişi yap | 19 Temmuz 2018 Perşembe
Ücretsiz Firma Rehberi

Reklam

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik 02.03.2013 03:25:06 tarihinde Çeşitli İlanlar kategorisine kayıt edildi.

Temizlik Nedir?
Temizlik nedir; Bir mekanın tozlar, döküntüler, çöpler, kötü kokular ve lekeler tarafından rahatsızlık verici şekilde etrafı kaplamasına kirlilik denir, temizlik ise kirliliği oluşturan bu olumsuz etkenlerin ortadan kaldırılmasıdır. Temizlik nedir sorusunu diğer bir tanımla açıklayacak olursak; kir ve temizlik bir yüzeyde mekanik ve kimyasal olarak olumsuz etki gösteren ve estetik açısından görüntüyü bozan her türlü olguya kir, bu kirlerin ortamdan uzaklaştırlımasına ise temizlik denir.
Temizlik Kuralları
Başarılı bir temizlik işleminin gerçekleştirilmesinde bazı temizlik kuralları uygulanması gerekir.
Bu temizlik kuralları gerek temizlik firmaları için, gerekse bireysel ev temizliği gibi işlerde daha hızlı, etkin ve kolay yapılması konusunda yardımcı olurlar.
Belli kurallara dikkat ederek çalışmak ayrıca kaza, israf, hastalık ve zaman kaybı gibi istenmeyen olayları önlemesi açısından önemlidir.
Temizliğin kuralları arasında dikkat edilmesi gereken bazı kurallara aşağıda bahsedilmiştir.
* Temizlikten önce yüzeydeki engelleri kaldırmak,
* Kiri veya lekesi tanımlamak,
* Uygun olan temizlik yöntemini seçmek,
* uygun araç gereç ve temizlik malzemeleri kullanmak,
* Mümkün olduğunca yüzeyleri eski haline getirmek,
* Güvenlik kurallarına uymak,
* Kir ve çöpleri ortadan kaldırmak, başka yerlere tekrar yayılmasını önlemek için vakumlama yöntemini kullanmak,
* Temizliği en kısa zamanda, en etkin şekilde yapmak.
Temizliğin Faydaları
Temizlik farklı nedenlerle gerçekleştiriliyor olabilir, amacına bağlı olarak da yapılış nedenleri arasında ortaya çıkabilir. En çok bilinen temizlik nedenleri ve temizliğin faydaları aşağıda kısaca belirtilmiştir.
1.Temizlik mekanları ve çevreyi cazip, çekici ve estetik görünümlü olmasını sağlar. Yerler de toz, kir ve çöplerden hiçbir iz bırakılmaması ve güzel bir görünmesi etkili temizlik ile sağlanır.
2.Temizliğin yararları öncelikle sağlıklı bir ortam yaratılmasını sağlar. Hijyen, yiyecek olan ve olmayan bölgelerin her ikisindede en temel önceliktir. Eğer hijyenik bir ortam sağlanmassa bakteriler çoğalır ve bazı zararlı bakteriler hastalıklar ve ölümlere neden olabilirler.
Mesela, otel ve hastanelerde hasta insanların çarşafları ve yiyecek kapları temizlenip dezenfekte edilmezse yada sıçan, hamamböceği ve diğer zararlı haşerelerin yok edilemediği durumlarda söz konusu zararlı bakteriler her tarafa taşınıabilir. Bu bakterilerin ortadan kaldırılması, temizlik şirketleri tarafından hijyenik temizlik yapılması ve mekanı kullanan personel hijyenine bağlıdır.
3.Temizlik eşyaları ve yüzeyleri korur. Mobilyaların, halıların, perdelerin vb. daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
4.Temizliğin faydaları arasında etrafa dökülüp saçılan çöpler herhangi bir tehlikeye meydan vermeksizin ortadan kaldırılmış olmasıda vardır.
5.Ortamın daha kolay kullanılmasını sağlar, yaşam kalitesini arttırır.


tarih İlan bilgileri 02.03.2013 09:24:56 tarihinde güncellenmiştir.

Diğer İlanlarımız

1

Yangın Temizliği

Öncelikle geçmiş olsun Firmamız yangın geçirmiş ev, işyeri, fabrika, dükkan vb. tüm meskenler için devreye girer, meskene uygun çözüm konusunda siz

tarih 02.03.2013
2

Zemin Temizliği

Günümüzde, temizliğe konu olan iki önemli değişkenden biri kir diğeri ise, yüzey ya da döşemedir. Yüzey (döşeme), bir binanın taban ve duvarlarını sağ

tarih 02.03.2013

Hoşgeldiniz !
Üye değil misiniz? Üye olun !
  • Üye girişi


Reklam