Firma Rehberi Firma Rehberi
Üye girişi yap | 19 Ocak 2021 Salı

Standart Raf

İlerleyen teknolojiyle birlikte insanlar kolay ulaşabilecekleri ve kendilerine sağlam, hızlı ve güvenli ulaşabilecekleri ürünleri tercih etmektedirler. Özellikle e-ticaret sistemlerinin hayatımızın değişilmez bir parçası olması ile beraber dağıtım sektörünün önemi iyice gün yüzüne çıkmıştır. Pazar ihtiyaçlarının karşılanmasında uyum, hız ve maliyet faktörleri depo dağıtım merkezlerinin rolleri yeniden tanımlanmıştır. Her sektör kendi içinde depolama hizmeti vermektedir ve Türkiye´de ki depo uygulamalarında profesyonelleşme ve uzmanlaşma eğilimi artmaktadır.

Standart Raf arşiv ve depo raf sistemleri de bu noktada rekabetin gelişmesine paralel olarak, iş hayatınız da depolama hizmetinizi doğru bir hamle olarak tanımlamanız için çalışmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile depolama operasyonlarının doğru yapıldığı takdirde işletmelere kazandırdığı avantajları biliyor ve sizlere bu yönde hizmet veriyoruz.

Depo tasarımında depolanacak ürünlerin özellikleri çok dikkatli incelenmelidir. Sevkiyat şekli ve miktarları, deponun kullanım amacı, kullanılacak raf sistemlerine etki etmektedir. Yeni kurulacak bir depo çevreye en uygun şartlarda olmalıdır. Kullanılacak deponun fiziksel özellikleri, ileride yeni bir yatırıma ihtiyaç duyulduğunda yapılacaklar dikkatle incelenmelidir. Bir çok işletmenin ortak düştüğü hata olarak maliyeten uzaklaşmak için deponun bellibir kısmını gelecekteki genişlemeleri düşünmeden kullanmak ister. Ancak bu tip durumlarda bile Standart Raf olarak bu darboğazlara daha girmeden sizleri kurtarmanın en iyisi olacağı kansındayız. Yaptığımız düm tasarımlarda önce sizlerle daha sonra depoyla etkileşime geçiyoruz.

Özellikle ilk kez depe ve raf sistemleri kurduruyorsanız, işin bu pahalı maliyetlerinden sizi kurtarmak için Standart Raf Sistemlerinin profesyonel ekibi tarafından bu kuracağınız deponun kullanım amacı, hangi alanlarda hizmet vereceği, müşteri odaklı mı yoksa dağıtıcı olarak mı çalışacağı, araçların nerden gireceği, yüklemenin nerde yaplacağı gibi konular da değerli fikirlerinizi alıyor daha sonra da kendi tecrübemizle birleştirip sizleri her türlü gereksiz maliyetten kurtarıcak ve de gelecekte darboğazlar başlamadan önlemini alacak güvenli, seri bir dağıtım yapacağınız raf sistemleri üretiyoruz.

Depo yatırımı yaparken Raf sistemleri kurulacak yerleri seçmenin öneminden bir daha bahsetmek gerekirse, sadece belli mevsimlerde üretim yapılması ya da hizmet verilmesi. Üretim ya da dağıtım düzeyinde ki değişmeler ve sektörde ki dalgalanmalar saylabilir. Bu yüzden tercih edeceğimiz raf sistemlerinde daha sonra değişkenlik gösterecek ürünlerin depolanmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
Kurulacak raf sisteminde raf gözleri ayarlanabilen çelik raf mı tercih edilecek yoksa daha ağır yükler için insan gücünün yeterli olmayacağı paletli yükleme mi yapılacak olmasına önceden karar verilmelidir. Depo konusunda tecrübesiz bir çok müşterimiz gib sizlere de bu konular da sonuna kadar yol gösterici oluyoruz. Çünkü depolama gerçekten maliyetli bir iştir ve en önemli çabamız sizi gereksiz maliyetlerden kurtarıp doğru bir depolama şekli sunmaktır. Unutulmamalıdır ki. Depolama bir tercih değil bir zorunluluktur.

Reklam

Faaliyet Alanımız

Endüstriyel / Endüstriyel Malzeme

Hoşgeldiniz !
Üye değil misiniz? Üye olun !
  • Üye girişi


Reklam